National Stadium Pool in Jamaica - Site License        8/6/2024 - 11:34 PM
    2024 ASAJ Prep & Primary Swim Championships - 7/6/2024 to 8/6/2024     
 
 Event 33  Girls 7-8 50 LC Meter Breaststroke .
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                             === Finals ===                              
 
  1 Sinclair, Leah          7 Mona Prep           52.69      50.52    9  
  2 Powell, Danielia        8 Creative Kids       50.14      51.29    7  
  3 Howe Baxter, Zahra      7 STAPS               56.28      51.51    6  
  4 Longmore, Izarra        8 Mt Alvernia Prep  1:00.77      53.69    5  
  5 Kelly, Victoria         8 HLP                 56.62      54.60    4  
  6 Scott, Stella           8 HLP                 56.22      58.05    3  
  7 Cooke, Asia-Lyann       8 Creative Kids       58.56    1:00.69    2  
  8 Thomas, Suri            7 HCPS              1:04.38    1:02.43    1  
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  9 Chue, Carissa           7 Mt Alvernia Prep  1:04.44             
 10 Whyte, Nevaeh-Leilani   7 Mighty Saints     1:05.73             
 11 Belnavis, Kourtney      8 RA                1:06.16             
 12 Prendigast, Jovianne    7 Mt Alvernia Prep  1:07.69             
 13 McDonald, Nya-Rose      7 HLP               1:08.59             
 14 Jacas, Taysia           7 Mona Prep         1:09.12             
 15 Khemlani, Vehanna       8 HFPS              1:10.60             
 16 Shagoury, Jahshea       8 HCPS              1:13.83             
 17 Vincent, Daisy          8 AISK              1:15.43             
 18 Chin, Arya              8 Creative Kids     1:15.61             
 19 Turner, Mackenzie       7 PCK               1:19.02             
 20 Grant, Elanya           7 Mona Prep         1:19.04             
 21 Wood, Madison           7 Stella Maris      1:20.05             
 22 Hado, Zoe A             8 St. Hugh's Prep   1:20.15             
 23 Baxter, Dejahna         8 STAPS             1:20.44             
 24 Maddan, Peyton          7 St. Hugh's Prep   1:20.72             
 25 Gordon, Anna            8 STAPS             1:27.13             
 26 Poyser, Joanna          8 STPS              1:29.85             
 27 Allen, Eliana           7 PCK               1:32.15             
 28 Watson, Zhuri           7 Stella Maris      1:33.46             
 29 Watson, Chadae          8 PCK               1:36.13             
 30 Thomas, Alina           7 ECA               1:42.61             
 -- Ashley, Joanna          7 ExcelsiorPrimary    58.72         X   
 -- Barahona Rodriguez, R   7 AISK                  DQ              
 -- Palmer, Khloe           7 ECA                   DQ              
 -- McKenzie, Kezia         7 Stella Maris          DQ              
 -- Duval, Cailyn           8 ECA                   DQ              
 -- Whyms-Stone, Gia        8 RA                    DQ              
 -- Brown, Chelsea A        7 St. Hugh's Prep       DQ              
 -- Wilkinson, Mykayla      7 HCPS                  DQ              
 -- Pascoe, Kayleigh        8 Mighty Saints         NS              
 -- Smith, Jayla            7 Mighty Saints         NS              
 -- Powell, Paris           7 Madowbrook            NS              
 -- Dawes, Nathania         8 ECA                   NS              
 
              Women - . - Team Rankings - Through Event 33               
 
  1. St. Hugh's Preparatory School     105   2. Hillel Prep                      98.5
  3. Mona Preparatory School            80   4. Creative Kids Learning Academy     56
  5. Mt Alvernia Preparatory            48   6. Stella Maris Prep School           47
  7. Emmanuel Christian Academy       41.5   8. St Andrew Prep School              40
  9. Reach Academy                      36  10. Sts. Peter and Paul Prep           20
 11. American International School      16  12. Porter Center for Knowledge        14
 13. Excelsior Primary School           10  14. St. Theresa Preppartory School      4
 15. Eber Prep                           2  15. Hopefield Prep School               2
 17. Holy Childhood Prep. School         1  17. Jessie Ripoll Primary               1